ویژگی ها و تفاوت های بی بی کرم، سی سی کرم و دی دی کرم

تفاوت بی بی کرم ها، سی سی کرم ها و دی دی کرم ها درچیست؟

یکی از سوالات اکثر خانم ها درباره انواع این کرم هاست. متخصصان پوستی شیک بگ با مطالعه مقاله های مرتبط و بروز تو این حوزه، این مقاله رو براتون آماده کردند. امیدواریم که با خوندن این مقاله تمام سوالاتتون درباره بی بی کرم ها، سی سی کرم ها و دی دی کرم ها پاسخ داده بشه. تواین مقاله تعریفی از هر نوع از این کرم ها ارایه داده میشه و تفاوت هاشون هم قید خواهد شد.

ویژگی های بی بی کرم

BB کرم مخفف  کلمه “Beauty balm” است. که معنای آن در فارسی بالم زیبایی یا کرم زیبایی هست . این کرم ترکیبی از چند محصول در یک محصول است. ترکیب کرم مرطوب کننده ، پرایمر یا پایه آرایشی ، ضدآفتاب ، کرم پودر و کانسیلر. کرم بی‌بی قدرت پوشش دهی بالا برای پنهان کردن لک ها و کک مک های صورت دارد. همچنین دارای خاصیت آبرسان و حفظ رطوبت پوست نیز هست.  با افزودن آنتی اکسیدان به آنها نوعی امکان ضدپیری و ترمیم چین و چروک را انجام می دهد. این کرم بافت نرم و سبکی داره و از کرم پودر سبکتره ولی از مرطوب کننده ها ی رنگی سنگین تره. اگر پوست خشک دارید به دنبال بی‌بی کرم تغذیه کننده پوست یا آبرسان بگردید، که دارای فرمول نرم کننده باشد. یک کرم بی‌بی خوب می‌تواند رطوبت مورد نیاز پوست شما را در زیر مواد آرایشی حفظ کند و پس از استفاده پوست شما را نرم و شفاف جلوه ‌دهد.

 

ویژگی های  سی سی کرم

CC کرم مخفف “color correction” یا به زبان فارسی اصلاح رنگ است. این کرم برای رفع قرمزی و زردی پوست استفاده میشود،  کرم سی سی بسیار سبک است و بعد از استفاده روی پوست حس سبکی و نرمی و یکدستی به شما می دهد. spf یا خاصیت ضدآفتاب بودن آن در برابر کرم بی بی بالاتر است. همچینی خاصیت ضد پیری و روشن کردن پوست دارد.

 

ویژگی های دی دی کرم

DD کرم مخفف ” Dynamic Do -all” این کرم از ترکیب مواد BB و CC بوده و کار هر دو کرم را انجام می دهد .یعنی هر آنچه در آن دو کرم هست، این کرم همه اون خاصیت ها را یک جا دارد.و روی ضد پیری تمرکز بیشتری دارد که با مصرف این کرم چروک ها کم کم رفع می شود. و رنگ پوست بهبود یافته و پوست روشن تر و براق تر می شود.  از نقاطی حساس پوست محافظت میکند. تمام این ویژگی ها دلیلی  برای قیمت بالاتر این محصول است.

 

تفاوت بی بی کرم و سی سی کرم ها

سی سی کرم ها نسبت به بی بی کرم ها ملایم تر بوده و بر خلاف ضخامت و سنگینی بی بی کرم ها ، سی سی کرم ها بافت بسیار سبک تری دارند. کرم سی سی برای رفع ضد قرمزی و زردی پوست است، همچنین کرم سی سی می توانند سطح نا‌صاف پوست را صاف نموده و نمای بهتری به پوست ببخشد. سی سی کرم ها معمولا نمای مات تری به پوست می دهند، در حالی که BB کرم ها عموما نمای براق تر و حتی کمی چرب تر مخصوصا در تون های پوست تیره تر به پوست می دهند که البته بسته به محتویات آن ها ممکن است کمی متفاوت باشند. سی سی کرم ها بیشتر زمانی مورد استفاده قرار می‌گیرند که فرد نیاز به پوشاندن زیاد پوست خود نداشته باشد و در چنین مواردی بافت سبک سی سی کرم به فرد کمک می کند نمای ظاهری پوست خود را بهبود ببخشد . بی بی کرم ها بیشتر نقش های پیشگیری کننده در درمان دارند ولی سی سی کرم ها بیشتر نقش پوشاننده را بر عهده می گیرند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.